لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک نوعی لیپوساکشن است که در آن چربی اضافی از قسمت خارج شده یا به منطقه مورد نظر منتقل می شود که باعث لاغر شدن و تغییر شکل بدن می شود. لیپوماتیک ممکن است به نظر برسد مانند لیپوساکشن باشد اما فناوری مورد استفاده در لیپوماتیک برای شکستن و مکش چربی بسیار متفاوت از لیپوساکشن است. به همین دلیل لیپوماتیک منجر به آسیب کمتر بافت ، یکنواختی چربی در زیر پوست ، زیبایی ظاهری پوست و ماندگاری بیشتر می شود.

برای دستیابی به نتیجه طبیعی تر ، لیپوماتیک عمدتاً با روشهای دیگری مانند لیفت بدن ، بزرگ کردن یا کاهش ، ابدومینوپلاستی یا جراحی های پلاستیکی مشابه ترکیب می شود.

لطفا توجه داشته باشید که عمل لیپوماتیک درمانی برای چاقی نیست زیرا تنها بر اصلاح کانتور بدن و کاهش وزن تمرکز دارد.

لیپوماتیک

مزایای عمل لیپوماتیک

 • چربی های زیر پوست یکنواخت می شود و مانند دیگر دستگاه های ساکشن چربی زیر پوست برآمده نمی شود.
 • تعداد روزهای استفاده از بادی شیپر در این نوع عمل بسیار کوتاه است و تنها ۲ هفته طول می کشد.
 • جمع کردن و شکل دادن به پوست از دیگر عمل ها بسیار بهتر است.
 • در این نوع جراحی از بی حسی موضعی استفاده می شود.
 • ورم و ترشح در این جراحی بسیار کم است.
 • احتمال عفونت بسیار پایین است.
 • آمبولی چربی بسیار کم است و تا به اینجا هیچ موردی گزارش نشده است.
 • به بستری شدن نیاز ندارد و فرد مورد جراحی بعد از عمل مرخص می شود.
 • خستگی و جراحت بدنی در این جراحی بسیار کم است.
 • بنابراین نسبت به دیگر جراحی های کاهش وزن بسیار راحت تر است.

قسمت هایی که می توان از عمل لیپوماتیک استفاده کرد

 • قسمت شکم
 • کمر
 • باسن
 • قفسه سینه
 • داخل زانوها
 • لگن
 • پهلوها
 • خط گردن و قسمت پایین چانه
 • ران ها (بیرون و داخل ران ها)
 • بازوها

عوارض عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک هم مثل هر عمل دیگر، حتی اگر کم ترین ریسک را داشته باشد و بسیار تخصصی انجام شود، دارای عوارضی است که باید از آن مطلع بود. لیپوماتیک حدود ۲۰ سال است که در دنیا رواج دارد. سال‌به‌سال نیز دستگاه‌ ها و روش‌هایی که برای چربی‌ زدایی استفاده می‌ شود، تخصصی‌ می‌ شود، اما به هر حال، اساس کار لیپوماتیک، بر اساس VIBRATION یا ارتعاشات است که این عمل می‌ تواند باعث عوارضی همچون تکان‌ های دست به‌ مدت زیاد و خستگی پزشک شود. در حالی‌که در لیپوساکشن، ارتعاشی وجود ندارد. در نتیجه، یکی از عوارض و مشکلات لیپوماتیک بحث ارتعاش و طولانی شدن زمان عمل و خستگی پزشک است.

اگر ارتعاشات عمل لیپوماتیک کنترل نشود، می‌تواند ضرباتی به جراح و بیمار وارد کند. ازآنجایی‌که، اساس عمل لیپوماتیک، ضربه و ارتعاش است، خطر آمبولی چربی در این روش بیشتر از ساکشن است. اگرچه دراین‌باره، دیدگاه‌های متفاوتی مطرح است.

در ادامه این نوشتار به موارد مهمی در مورد این عمل جراحی اشاره شده است:

 • بهتر است عمل لیپوماتیک در نواحی بزرگ انجام شود. مثلا این عمل در بخش غبغب به‌ سختی انجام می‌ گیرد.
 • در این روش ممکن است کوفتگی بدن افراد مسن بیشتر باشد.
 • وایبرشن و ساکشن روی یک PROBE نصب شده و محل‌ های ورود آن بزرگ است، بنابراین جای زخم بیشتر خواهد بود.
 • برخلاف تصور عموم متقاضیان روش لیپوماتیک، این روش، باعث کلاژن‌ سازی پوست نمی‌ شود و حرکت سه‌ بعدی کانولا هم باعث این تحریک نخواهد شد. بنابراین هیچ مکانیسمی برای تحریک فیبرولاست‌ ها وجود ندارد و افتادگی پوست محتمل خواهد بود.
 • نتایج لیپوماتیک برگشت‌ پذیر است. چرا که سلول‌ های چربی از بین نرفته و چربی‌ها اصطلاحا لیز نمی‌ شود.
 • حساسیت به لیدوکائین از جمله عوارض عمل لیپومایک در بعضی از بیمارانی است که به این ماده حساسیت دارند.
 • اگر از داروهای ضد انعقاد خون مثل وارفارین استفاده می‌ کنید، خون‌ریزی و کبودی در ناحیه عمل، اجتناب‌ ناپذیر است. بهتر است ۱۴ روز قبل از عمل، مصرف را قطع کنید.
 • اگر محل عمل استریل نباشد، احتمال عفونت وجود دارد.

مراقبت‌های پیش و پس از جراحی لیپوماتیک

پیش از انجام جراحی، پزشک خود را از هرگونه بیماری و یا مصرف دارو مطلع کنید. دو هفته پیش از جراحی مصرف الکل و دخانیات را قطع کنید. همچنین داروهای ضدانعقاد خون مانند آسپرین نباید مصرف شود. روز جراحی لباس راحت بپوشید و گن مخصوص خود را همراه داشته باشید.

پس از جراحی نیز به توصیه‌های جراح خود توجه کنید و داروهای تجویز شده را به موقع مصرف نمایید. دقت داشته باشید که:

 • درد، ورم و کبودی پس از جراحی طبیعی است و به زودی رفع خواهد شد. برای کنترل درد، مسکن‌هایی مانند استامینوفن تجویز می‌شود.
 • پوشیدن گن لاغری نیز به کاهش ورم کمک می‌کند. فشاری که گن به بدن وارد می‌کند می‌تواند به خارج شدن خونابه از جای عمل کمک کند. همچنین گن به فشرده شدن و شکل گرفتن پوست شما کمک می‌کند.
 • ماساژ دادن جای عمل طبق توصیه پزشک در چند نوبت، اجازه جمع شدن ترشحات در زیر پوست را نمی‌دهد.
 • ۳ تا ۷ روز از انجام فعالیت‌های زیاد خودداری کنید. پس از یک هفته استراحت به زندگی روزمره خود برگردید. البته خوابیدن همیشگی توصیه نمی‌شود و بهتر است روزانه چند ساعت راه بروید.
 • تا چند روز حمام نروید تا خطر ورود عفونت به جای زخم کاهش یابد. شنا و جکوزی نیز پس از چند هفته با نظر پزشک قابل انجام است.
 • آب زیاد، میوه و سبزی و وعده‌های غذایی سبک و مفید بخورید. آناناس به بهبود جای زخم بسیار کمک می‌کند. تا یک ماه، مصرف نمک را تا جای ممکن کنار بگذارید.
 • فراموش نکنید که وزن خود را کنترل کنید. درواقع عمل لیپوماتیک باید زمانی انجام شود که شما به یک وزن ثابت رسیده باشید. پس از لیپوماتیک نباید کاهش یا افزایش وزن داشته باشید.

انواع لیپوماتیک

لیپوماتیک شکم و پهلو

تجمع چربی در شکم به عوامل مختلفی از جمله سابقه چاقی، کاهش وزن، بارداری و زایمان بستگی دارد. لیپوماتیک شکم یکی از روش های موثر برای خلاص شدن از چربی های تجمع پیدا کرده شکم است. این کار با بیهوشی Thommescent انجام می شود و فرد در حین عمل هوشیار است و می تواند بدن خود را حرکت دهد. پس از انجام عمل لیپوماتیک شکم و پهلو می تواند به طور همزمان از چربی های فوقانی و پایین شکم خلاص شود. با این کار افراد با شکم بزرگ مقدار زیادی چربی از دست می دهند و شکم آنها کوچک تر و خوش فرم می شود. افرادی که شکم کوچک دارند نیز با جراحی لیپوماتیک می توانند به شکمی صاف و تخت دست پیدا کنند.

لیپوماتیک بازو

عواملی مانند افزایش سن، تجمع چربی و افزایش وزن یکی از دلایل اصلی شل و آویزان شدن بازوها است. این مشکل بیشتر در ن نسبت به آقایان دیده می شود. در واقع عمل لیپوماتیک بهترین راه برای خلاص شدن از بازوهای شل شده می باشد. برای انجام عمل لیپوماتیک بازو، ابتدا معاینه های لازم توسط پزشک معالج انجام می شود، سپس با استفاده از یک کانول مخصوص، چربی های اضافی تخلیه می شود و با عمل لیفتینگ، حجم زیادی از چربی های اضافی بازو برداشته می شود. لیپوماتیک در یک جلسه طی مدت زمان 2 تا 3 ساعت انجام می شود.

لیپوماتیک باسن (لیفت برزیلی)

با استفاده از روش لیپوماتیک می توان چربی گرفته شده از شکم و اطراف آن را به باسن تزریق کرد. در نتیجه می توان ظاهری ساعت شنی به دست آورد. چربی های تزریق شده می توانند در 1 ماه اول 30 تا 40 درصد کاهش پیدا کنند. بعد از عمل لازم است به مدت 1 ماه صاف دراز بکشید و نباید در مکان های خیلی صاف بنشینید. برای حفظ شکل داده شده می توانید از میان بالش های مخصوص موجود در بازار استفاده کنید.

لیپوماتیک غبغب

چربی های اضافی در زیر چانه و گردن باعث می شود پیرتر به نظر برسید. بنابراین یکی از راه های خلاص شدن از شر چربی های ذخیره شده در این ناحیه لیپوماتیک است. این روش با بی حسی موضعی انجام می شود و حدودا 45 دقیقه طول می کشد. در لیپوماتیک چربی ها با استفاده از یک ویبراتور سه بعدی شکسته می شود و سپس آن را در لوله های کوچک تخلیه می کنند.

لیپوماتیک ران

چاقی ران بسیار آزار دهنده است و می تواند به دلیل عواملی مانند بارداری یا سابقه خانوادگی تشکیل شود. خلاص شدن از شر چربی های ران دشوار است و ممکن است پاسخگوی رژیم و ورزش نباشد. بنابراین یکی از محبوب ترین روش هایی که در بین مردم رواج دارد، جراحی لیپوماتیک ران است. لیپوماتیک شامل قسمت های داخلی و خارجی ران است.

در بعضی از افراد، چربی بیش از حد در بخش ران آنها جمع می شود و باعث می شود این قسمت بزرگتر از سایر قسمت های بدن باشد. رژیم های غذایی و ورزش در بیشتر موارد نمی تواند به افراد کمک کند. یکی از روش های موثر برای شکل دادن به پا، استفاده از عمل لیپوماتیک به منظور تخلیه چربی های اضافی این ناحیه می باشد. لیپوماتیک تحت بی حسی موضعی انجام می شود و فرد هیچ دردی را احساس نمی کند. توجه به این نکته مهم است که اگر بعد از جراحی لیپوماتیک رژیم غذایی به طور دقیق رعایت نشود، احتمال بازگشت این چربی ها وجود دارد.

قیمت لیپوماتیک

دستگاه لیپوماتیک پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین دستگاه تناسب اندام در جهان می‌باشد که توسط یک جراح آلمانی ابداع شد. لیپوماتیک (lipomatic) توسط سازمان غذایی دارویی آمریکا FDA تایید شده و در ۵۰ کشور جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. هزینه لیپوماتیک یکی از فاکتورهایی است که افراد باید برای انجام لیپوماتیک (Lipomatic) و رسیدن به تناسب اندام در نظر بگیرند. برای رسیدن به تناسب اندام قطعا باید هزینه زیادی پرداخت کنید و تبلیغاتی که در زمینه ارزان بودن عمل‌های لاغری جهت کسب مشتری انجام می‌شود؛ بی‌شک پوچ و فریبی بیش نیست. اما چیزی که در روش لیپوماتیک (lipomatic) مهم است این است که شما هزینه لیپوماتیک را می‌پردازید اما نتیجه‌ای که دریافت می‌کنید غیرقابل بازگشت، موثر و دارای کمترین عوارض ممکن می‌باشد. هزینه لیپوماتیک نسبت به سایر روش‌های لاغری روز؛ با توجه به نوع دستگاه، هزینه جراحی، جراح یا پزشک متخصص شما گران‌تر می‌باشد ولی نتیجه حاصل از عمل لیپوماتیک (Lipomatic) هم طولانی‌مدت بوده و عدم موفقیت در این عمل وجود ندارد.

 

لیپوماتیک چیست و هزینه آن چقدر است؟

لیپوماتیک ,های ,عمل ,چربی ,انجام ,جراحی ,می شود ,چربی های ,عمل لیپوماتیک ,شود و ,در این

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کرایه اتومبیل در جزیره کیش آموزشهای کامپیوتری مرکز ماساژ در تهران دانلود کتاب های رمان برای انواع موبایل - تبلت - کمپیوتر پشتیبانی سایت وردپرسی کریمی مشاور بیمه خرید خلاصه کتاب ته دیگ سیب زمینی نصرت اسلامی آن‌‌ور نرده‌ها